VZDĚLÁNÍ A PRAXE

 

PAVLA PIVOŇKA VAŇKOVÁ

Matka tří dětí a bojovnice za právo na důstojný život


Energičnost, citlivost, empatii a zvědavost. Tyto čtyři vlastnosti jsem dostala při svém narození do vínku a v podstatě mě charakterizují. Už od dětství hledám skryté příčiny, souvislosti, řády a zákonitosti a pokud je nenajdu, tak je nastavuji. Lákají mě změny a obnova všeho, co není opravdové.

Chci přispět ke změně, kterou tolik naše společnost potřebuje. Chci, aby se nejen mým, ale všem našim dětem žilo v České republice dobře. Aby byly hrdí , když vysloví, že pocházejí z České republiky. Abychom byli pyšní, že opět patříme mezi nejlepší země světa, kde se dobře a bezpečně žije. Abychom se už za politické představitele nemuseli stydět.

Jako mámě tří dospívajících synů mi není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. U nás v Lišově na Českobudějovicku, kde jsem se narodila, se to podařilo. Několikrát jsme vyhráli volby, udělali jsme za těch dvanáct let pořádný kus práce. Naše projekty nezůstaly jen v představách. Lidé chodí u nás do zrekonstruovaného kulturního domu, nově zdigitalizované a zmodernizované je 3D kino, máme tu rodičovské centrum s prostorem k hraní Lišáček a nový sportovní areál pro spolky a veřejnost. U rybníka Koníře vzniklo přírodní koupaliště.

Založila jsem iniciativu Pivoňka, která pomáhá rodinám žít lépe, například dostat děti od počítačů a tabletů a stará se rovněž o životní prostředí. Nezapomínám ale i na osobní život. Ráda cestuji, mluvím několika jazyky a miluji četbu. Knihy jsou totiž studnice moudrosti, ze kterých čerpám nejen inspiraci, ale i sílu. Ve volném čase sportuji, hlavně běhám a poslední rok jsem se vrhla i do otužování, které mě zcela plně pohltilo. Je to očista těla i ducha.

Věřím, že dostanu nyní důvěru pracovat pro lidi i na celorepublikové úrovni. Vrátím politice slušnost, důvěru a odhodlání pracovat pro všechny lidi a ne jen pro vyvolené. Mezi mé hlavní témata patří vzdělávání, ochrana životního prostředí, podpora rodin, soulad pracovního a rodinného života, včetně začleňování matek na mateřské dovolené zpět do pracovního procesu.

Ve zkratce