NOVINKY


 

Nechceme být krajem, kde služba nábytkové banky nebude fungovat. Udělám vše proto, aby se její činnost obnovila. Proto pořádám v pondělí 22. dubna od 14.00 ve své poslanecké kanceláři kulatý stůl.

Proč mladí lidé vstupují do politiky a jsou ovlivnitelní názory ostatních? Na jaké problémy nejčastěji narážejí, pokud zasednou v zastupitelstvu nebo zda je motivací pro práci v politice finanční odměna? O těchto a dalších tématech diskutovali mladí lidé s jihočeskou poslankyní Pavlou Pivoňka Vaňkovou (STAN) a Martinem Pikousem, bývalým...

Nebojte se politiků a nebojte se politiky! Přijďte a ukažte, že mladí mají co říct. Povídejte si se mnou a uvidíte, že si politiku zamilujete.

Dětské skupiny již nejsou alternativou ani provizorním řešením. Nabízejí profesionální péči pro děti od 12 měsíců do 6 let. Nyní navíc mají nejen obce unikátní příležitost čerpat dotace z Národního plánu obnovy a to až 25 milionů s nulovou spoluúčastí na jejich vybudování.

Zvýšení podpory na péči v domácím prostředí postupuje legislativním procesem. V březnu prošlo ve Sněmovně druhým čtením.

Přínos nebo břemeno? Potřebujeme euro nebo je lepší zachovat si vlastní měnu? Chci Vás pozvat na další ze série debat, které pořádám v poslanecké kanceláři v Českých Budějovicích. V pondělí 18. března od 16.00 hodin přijede diskutovat poslanec za STAN Martin Exner.

Jsou kvóty tím správným nástrojem, který zajistí větší zastoupení žen v politice? Tato vyřčená otázka nejvíce zaujala účastníky páteční velmi zajímavé přednášky Jitky Černé právě na téma rovnosti žen v politických funkcích. Debata proběhla v českobudějovických poslaneckých kanceláří Pavly Pivoňka Vaňkové a Viktora Vojtka (oba STAN).

Jak jsme na tom s rovností žen a mužů v české politice? Hrají politici alibistickou hru s veřejností, když říkají, že "se žen ptali, jestli nechtějí na kandidátku, a žádná nechtěla?" Co je možné udělat pro zlepšené této situace a jakou roli ve změně hrají samotné politické strany, neziskový sektor nebo veřejnost?

Úcta k tradici, k předkům a svému regionu. Dnes jsem se zúčastnila Den krojů v Poslanecké sněmovně. Velmi ráda jsem prezentovala oblast jihočeských Blat. Byl to zážitek.

Náklady na spotřebu elektrické energie pro svícení ve výši cca. 75 % procent uspoří už v letošním roce díky daru azylový dům pro rodiny s dětmi v Husinci na Prachaticku, který je největší svého druhu v Jihočeském kraji. Pocítí také snížení nákladů na údržbu světelné soustavy v řádech desítek tisíc korun během životnosti technologie.