NOVINKY


 

Den s IZS

10.06.2024

Moje Iniciativa Pivoňka podporuje všechny aktivity, které dostanou děti od tabletů, počítačů a mobilních telefonů. Nechyběli jsme proto ani u zábavného odpoledne plného her, sportu a zdravého pohybu, které připravili policisté, hasiči společně s českobudějovickým Sportovním klubem policie. Děti se těšily z ukázky policejní a hasičské techniky,...

Spoléhat se u důchodů na růst ekonomiky je to samé jako si neplatit pojištění na nemovitost. Můžete to risknout, ale když vyhoříte, jste nahraní. Proto dělá koalice v důchodech takové změny, které nejsou plně závislé jen na konjunktuře, která se, jak víme, nemusí konat.

Vlastizrádná vláda ožebračující důchodce, Fiala = ukrajinský premiér, fašisté, extrémisté, chcimírové, dezoláti, paraziti...Politika má být soubojem ideálů a ne nálepek či skandalizujících adjektiv. Pokud chceme něco změnit, neukazujme na druhé a začněme každý sám u sebe!

Klobouk dolu před krajskými organizacemi, dobrovolníky a všemi, kteří se účastní stávající kampaně STAN do voleb do Evropského parlamentu. S kandidáty se lidé potkávají nejen ve městech, ale i na vesnicích. Jde o osobní kampaň, která Starostům a nezávislým dává sílu.

O aktuálních problémech, se kterými se potýkají úředníci sociálního odboru radnice v Trhových Svinech jsem ve čtvrtek hovořila na rozšířeném jednání tohoto odboru. Probrali jsme i plány do budoucna, včetně aktuálních novel, které nyní ve Sněmovně projednáváme.

Malebné město Týn nad Vltavou navštívila v pondělí 13. května jihočeská poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková. Setkala se tu se starostou Karlem Hladečkem a místostarostou Ondřejem Bouškou. Společně probrali řadu problémů, které toto město trápí.

Oslavy svobody

07.05.2024

I letos jsem nechyběla při vzdávání holdu všem, kteří se zasloužili za mír a demokracii v Evropě. Nad akcemi jsem převzala záštitu.

Poslankyně Lucie Šafránková z SPD včera v pořadu 360° CNN Prima NEWS upřesnila, jak si představuje důchodovou reformu. Zapojit více lidí ze šedého trhu práce, reforma exekucí, zvýhodnění pracujících seniorů, prorodinná politika, atd. K tomu už se ale zákony dávno připravují a přijímají.

Zánik Nábytkové banky Jihočeského kraje, která fungovala v Českých Budějovicích od roku 2016 a pozastavila provoz z důvodu nedostatečného financování v září roku 2023, znamenal nejen pro neziskové organizace, poskytovatele sociálních služeb a lidi v nouzi zásadní problém. V podstatě ze dne na den přišli o přístup k nábytku, který jim veřejnost a...

Nechceme být krajem, kde služba nábytkové banky nebude fungovat. Udělám vše proto, aby se její činnost obnovila. Proto pořádám v pondělí 22. dubna od 14.00 ve své poslanecké kanceláři kulatý stůl.