NOVINKY


 

Velmi mě potěšila volební účast, třetí nejvyšší v historii České republiky. Znamená to, že lidé vědí, jak moc důležité tyto volby jsou. Vyhráno ale rozhodně není.

U příležitosti dnešního prvního jednání Poslanecké sněmovny v letošním roce jsem na tiskové konferenci STAN představila plány na podporu lidí v nouzi.

Miluji novoroční předsevzetí ! Rozhodla jsem se a veřejně slibuji. Přestanu se trápit věcmi, které sama nedokážu ovlivnit, budu trpělivější... Taky začnu víc odpočívat, pravidelně meditovat a znovu aktivně sportovat...jídlo fakt jen někdy a pozitivní mysl každý den.

Ke konci roku několik faktů ze sociální oblasti. V roce 2022 jsme dvakrát navýšili životní a existenční minimum, k dalšímu dojde od ledna 2023. Díky tomu se zvýšily dávky pro lidi s nízkými příjmy. Na přídavky na děti nebo porodné dosáhlo také více lidí. Řadě se zvýšil příspěvek na bydlení. Zvýšily se přídavky na děti a rodiny dostaly za...

Na 800 dětí a přes 150 učitelů a dalšího personálu. To je Střední průmyslová škola, Střední odborná škola řemesel a služeb a Vyšší odborná škola ve Strakonicích - VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice Jedná se o jednu z největších škol v Jihočeském kraji. Sídlí v několika budovách po celém městě, k dispozici jsou dva domovy mládeže, dvě kuchyně a jídelny,...

Rozzářené oči a jedno splněné přání. Radost jsme poslední adventní neděli přivezli do Horní Plané. Nejprve seniorům z místního domova důchodců. Přáli si v rámci projektu Ježíškova vnoučata výlet parníkem po lipenském jezeře. Rozhodla jsem se jim ho splnit a předala za Iniciativu Pivoňka voucher na plavbu. Už se moc těším na jaro, kdy společně...

Jiří Pavel Češka. Je mu 18 let a je už český rekordman v běhu na 800 metrů do 16 let a také nedávný rekordman do 18 let na stejné trati. Pětkrát se stal mistrem republiky. Jednou byl druhý. Nyní se připravuje na mistrovství Evropy v atletice do 20 let. Věří si minimálně na finále. Mladý sportovec svádí boj i mimo...

Mít domov znamená mít zázemí. Je to také bezpečné místo, kde čerpáme síly a které sdílíme se svými blízkými. Spousta lidí však domov buď nemá vůbec nebo žije v nejistotě, že ho brzo ztratí.

Jsou projekty, které se Vám vryjí do srdce. Takovým je rekonstrukce strakonického kostela sv. Prokopa, která trvala dva roky. Čekání se rozhodně vyplatilo. Výsledek je ohromující.

Pomoc potřebným. Ve Starostové a nezávislí • STAN podporujeme namísto plošné pomoci cílená a adresná opatření. Souhlasíme proto s navýšením přídavků na děti až o 30 % v příštím roce.