Moje projekty


Inciativa Pivoňka

Založila jsem iniciativu Pivoňka, která má ambici pomáhat rodinám s dětmi v celém Jihočeském kraji žít lépe, a to všude tam, kde to rodiny potřebují. Zaměřuji se na rodinu v širším slova smyslu. Pomáháme, aby babičky a dědečkové nebyli sami, když na ně jejich děti buď nemají čas nebo bydlí příliš daleko od nich, dostáváme děti od počítačů a tabletů ven do přírody. Učíme je sportovat, chránit přírodu a samostatnosti. S tím souvisí i vysazování nových stromů, což je hlavně v této době velmi aktuální, kdy jsou jihočeské lesy doslova zdevastované kůrovcem a suchem. A v neposlední řadě chráníme rodiny tak, aby se do problémů nedostávaly. Mám na mysli například začleňování matek na mateřské dovolené zpět do pracovního procesu, vzdělávání nebo zohledňování zájmů zaměstnanců - rodičů v pracovním procesu. Aktuálně probíhá sbírka na pomoc azylových domů a dětského domova Žíchovec a pomáháme rovněž zvířátkům ze ZOO Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Nic se nás nezastaví. Ani coronavirus. Ten nám jen mění cestu.

Sbírka pro zoo

Také vám nejsou lhostejná zvířátka v zoo? Chcete udělat dobrou věc a pomoci jim? Stačí se připojit ke Sbírce pro zoo, kterou organizuje na jihu Čech Iniciativa Pivoňka. Podporuje ZOO Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Do zoo v minulém týdnu odvezli první várku. Pokud máte jablka, oříšky, hrášek, vejce, neslazené piškoty, čínské zelí, římský salát, červenou řepu nebo kořenovou zeleninu či ovesné vločky a chtěli byste je darovat, ozvěte se. Pro věci si přijedeme a pak je do zoo zase dovezeme. Rádi. Pomáháme vždy tam, kde pomoc potřebují. Hledá dárce, ale i dobrovolníky, kteří by se chtěli do sběru zapojit.

Stačí, aby zájemci napsali na na můj facebookový profil Pavla Pivoňka Vaňková nebo mi zatelefonovali na číslo 777 650 658.

Sbírka pro školy

Školní potřeby jako jsou batohy, propisky, penály, tužky, ale například i pracovní sešity. To vše obsahuje pivoňková sbírka školních potřeb pro děti ukrajinských uprchlíků. Ty začínají chodit do dětských skupin, kde se budou adaptovat na nové prostředí a jazyk
"Byli jsme v minulém týdnu oslovení, zda bychom nedokázali uspořádat sbírku pro ukrajinské děti, které se chystají ve Frymburku do školy, ale chybějí jim veškeré školní pomůcky. Pustili jsme se do toho a sbírka má ohromný úspěch. Sbírají lidé po celém Jihočeském kraji a připojily se i firmy. Nyní nás kontaktují školy a obce a žádají nás o tyto pomůcky do škol," sdělila Pavla Pivoňka Vaňková, zakladatelka Iniciativy Pivoňka, která sbírku organizuje.
V pondělí se dočkaly děti, které navštěvují skupinu ve školu v Libníči na Českobudějovicku, dále potom děti ubytované v internátu Středního odborného učiliště v Lišově na Českobudějovicku a školáci ze Základní školy Vodňany.