Moje projekty


Inciativa Pivoňka

Založila jsem iniciativu Pivoňka, která má ambici pomáhat rodinám s dětmi v celém Jihočeském kraji žít lépe, a to všude tam, kde to rodiny potřebují. Zaměřuji se na rodinu v širším slova smyslu. Pomáháme, aby babičky a dědečkové nebyli sami, když na ně jejich děti buď nemají čas nebo bydlí příliš daleko od nich, dostáváme děti od počítačů a tabletů ven do přírody. Učíme je sportovat, chránit přírodu a samostatnosti. S tím souvisí i vysazování nových stromů, což je hlavně v této době velmi aktuální, kdy jsou jihočeské lesy doslova zdevastované kůrovcem a suchem. A v neposlední řadě chráníme rodiny tak, aby se do problémů nedostávaly. Mám na mysli například začleňování matek na mateřské dovolené zpět do pracovního procesu, vzdělávání nebo zohledňování zájmů zaměstnanců - rodičů v pracovním procesu. Aktuálně probíhá sbírka na pomoc azylových domů a dětského domova Žíchovec a pomáháme rovněž zvířátkům ze ZOO Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Nic se nás nezastaví. Ani coronavirus. Ten nám jen mění cestu.

Sbírka pro zoo

Také vám nejsou lhostejná zvířátka v zoo? Chcete udělat dobrou věc a pomoci jim? Stačí se připojit ke Sbírce pro zoo, kterou organizuje na jihu Čech Iniciativa Pivoňka. Podporuje ZOO Na Hrádečku u Jindřichova Hradce. Do zoo v minulém týdnu odvezli první várku. Pokud máte jablka, oříšky, hrášek, vejce, neslazené piškoty, čínské zelí, římský salát, červenou řepu nebo kořenovou zeleninu či ovesné vločky a chtěli byste je darovat, ozvěte se. Pro věci si přijedeme a pak je do zoo zase dovezeme. Rádi. Pomáháme vždy tam, kde pomoc potřebují. Hledá dárce, ale i dobrovolníky, kteří by se chtěli do sběru zapojit.

Stačí, aby zájemci napsali na na můj facebookový profil Pavla Pivoňka Vaňková nebo mi zatelefonovali na číslo 777 650 658.

Kandidatura do PS

Bojuji za lepší životy a měním zaběhnutá pravidla, která nesvědčím lidem. Mám tři děti a osudy lidí mi nejsou lhostejné. Mám ráda život a užívám si ho naplno. S vámi. Vadí mi, když někdo nemá tu příležitost. Z jakéhokoliv důvodu. Moje iniciativa Pivoňka pomáhá rodinám s dětmi, seniorům, chrání životní prostředí a snažíme se dostat děti od počítačů a mobilů. Skoro až nadlidský úkol. Ale daří se. Nic se nás nezastaví. Ani coronavirus. Ten nám jen mění cestu. I tak máme zrekonstruované kino, kulturní dům, sportoviště a funguje tu mateřské centrum Lišáček. Pořádáme sbírky pro potřebné a pomalu se k nám připojují Jihočeši z dalších koutů kraje. Díky vám. Vám všem, co chcete pomáhat. Teď jsem dostala já a můj tým ohromnou důvěru. Kandidovat na poslankyni. Za STAN na společné kandidátce s Piráty. Je to pro mě, pro všechny kolem mě a pro moje aktivity velká pocta. Pojďte do toho se mnou. Za změnu. Za lepší život. Za všechny Jihočechy. I za návrat slušnosti a koneckonců i za demokracii a svobodu. Za to to vše stojí. Ještě jednou díky.