Zoo se radovalo a děti ostatně také

20.04.2021

Zoopark Na Hrádečku u Jindřichova Hradce podporuje iniciativa Pivoňka. Sbírá pro něj potraviny, které pak slouží jako krmivo zdejším zvířatům. Ke sbírce se můžete pořád připojit, i když jsou zoo otevřené. Stále totiž potřebují pomoct.

"V médiích jsme zaznamenali, že zoologické zahrady potřebují pomoct, protože vlivem pandemických opatřeních nemají tolik peněz na krmivo. Proto jsme se jako iniciativa rozhodli pomoci. Uspořádali jsme sbírku, vytiskli letáčky a zaznamenali jsme obrovský ohlas," sdělila zakladatelka Pavla Pivoňka Vaňková. V jindřichohradecké zoo už byli dvakrát věci ze sbírky odevzdat.

Zoo potřebuje nejvíce jablka, oříšky, hrášek, vejce, neslazené piškoty, čínské zelí, římský salát, červenou řepu nebo kořenovou zeleninu či ovesné vločky. "Hlásí se nám lidé nejen z Jihočeského kraje. V minulém týdnu jsme byli pro 30 kg jablek v Jemnici na Vysočině," poznamenala Pavla Pivoňka Vaňková.

V zooparku sbírku oceňují. Pandemická opatření jej tvrdě zasáhla."Jsem hrdá, že jsme nemuseli propouštět a ani jsme nemuseli žádné zvíře prodat. A to díky našim sponzorům, dárcům a aktivitám jaké právě organizuje iniciativa Pivoňka. Všem moc děkujeme," uvedla majitelka Romana Albrechtová.

Sbírka i nadále pokračuje. Iniciativa Pivoňka hledá nejen dárce, ale i dobrovolníky, kteří by se chtěli do sběru zapojit.