Zdařilá rekonstrukce kostela

30.11.2022

Jsou projekty, které se Vám vryjí do srdce. Takovým je rekonstrukce strakonického kostela sv. Prokopa, která trvala dva roky. Čekání se rozhodně vyplatilo. Výsledek je ohromující.

Věřící mohou využívat od minulého pátku skvost, který jim budou závidět široko daleko a Město Strakonice získalo další turistickou památku, za kterou se rozhodně vyplatí vyrazit . Restaurátoři odkryli a obnovili nástěnné malby a výzdobu klenby z gotického, renesančního i barokního období. Díky opravě vitráží i oken celý kostel doslova září. Už při vstupu vás hned upoutá obnovená barevnost oltářů.

V prostorách nad sakristií a jižní lodí byla zpřístupněna dříve nedostupná místa, ve kterých vznikly výstavní prostory. Komplexní rekonstrukce za více než 57 miliónů byla financována zejména z prostředků programu Integrovaný regionální operační program.

Asi 3 miliony se podařilo získat díky štědrosti mnoha dárců, milion věnovalo Město Strakonice. Prohlédnout si nyní v adventním období tento historický a duchovní klenot, který najdete u strakonického hradu, se rozhodně vyplatí. Jen se podívejte na fotografie, které mi poskytl Jiří Strašek. Určitě mi dáte za pravdu.