Výjezd do Týna nad Vltavou

13.05.2024

Malebné město Týn nad Vltavou navštívila v pondělí 13. května jihočeská poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková. Setkala se tu se starostou Karlem Hladečkem a místostarostou Ondřejem Bouškou. Společně probrali řadu problémů, které toto město trápí.

Jedním z hlavních témat bylo vylidňování historického centra. Týn nad Vltavou stejně jako mnohá jiná města čelí odlivu obyvatel i podnikatelů ze středu města, což má negativní dopad na místní ekonomiku i společenský život. Týnští se snaží najít způsoby, jak tuto situaci zvrátit a přilákat zpět obyvatele i turisty.

"V souvislosti s blížící se turistickou sezónou jsme také diskutovali o využití řeky Vltavy jako turistického fenoménu. Týn nad Vltavou má velký potenciál stát se oblíbeným turistickým cílem, a to nejen díky historii, ale také krásné přírodě a vodním sportům. Místostarosta Bouška představil plány na rozšíření turistických aktivit a lepší propagaci města," zhodnotila jihočeská poslankyně.

Prohlédla si také týnské komunitní centrum, které se stalo místem setkávání a aktivního života místních obyvatel. Nabízí širokou škálu aktivit a programů, které podporují komunitní soudržnost a zapojení všech generací.

"Byla jsem opravdu nadšená z toho, co všechno se v Týně nad Vltavou dělá. Věřím, že se vedení města podaří překonat současné problémy a učinit z Týna místo, kam se lidé budou rádi vracet," dodala poslankyně Pivoňka Vaňková.