V doprovodu ministra

21.03.2023

V pondělí jsem mohla kolegovi poslanci a ministrovi školství Vladimírovi Balašovi představit naši Základní a Mateřskou školu v Lišově. Bylo to pro mne hodně emotivní.

Do této školy jsem chodila já a postupně i moji tři synové. "Chceme, aby každý žák mohl zažít ve škole úspěch", odpověděl ministr na dotaz jednoho ze zástupců žákovského parlamentu. S dětmi a také s pedagogy školy prodiskutoval aktuální změny, které regionální školy čekají. Například nové přístupy v rámci revize vzdělávacích programů škol, aby se i české děti do školy těšily. Tak tomu rozhodně fandím!!

V úterý jsem ministra provázela také ve Sš a Voš Cestovního Ruchu v Českých Budějovicích. Tato špičková škola si pro něj kromě prohlídky učeben a výuky připravila i praktické ukázky. Ministr se učil čepovat pivo, ochutnal míchané koktejly a na závěr ho čekalo čtyřchodové menu, které studenti navařili a osobně také naservírovali a prezentovali. Spokojená jsem byla i já, jakožto absolventka této školy. Ministra zároveň obsluhoval i můj syn Filip. Bravo!! Školu si vybral perfektní