Sliby se plní nejen o Vánocích

01.10.2023

Na jízdu parníkem vyrazili senioři z Domova důchodců z Horní Plané. Na výletní loď nastoupili v neděli 1. října ve 14.00 a vyjeli na lipenské jezero. Přesně jak si napsali do projektu Ježíškova vnoučata. Jejich sen se rozhodla vyplnit Iniciativa Pivoňka, která se stará o rodiny s dětmi na jihu Čech.

"Čekali jsme na ten nejvhodnější okamžik, abychom mohli skloubit lodní dopravu s poměrně velkým zájmem o parník ze strany turistů. Nakonec jsme vybrali neděli 1. října. Výlet se povedl, pro mnohé to byl zážitek na celý život a hodně z nich bylo na lodi vůbec poprvé," sdělila jihočeská poslankyně a zakladatelka Iniciativy Pivoňka Pavla Pivoňka Vaňková (STAN).

Senioři se dopravili krátce před 14.00 k přístavišti v Horní Plané a pak je čekal náročnější přesun na loď, jelikož mnoho z nich je na vozících. Plavba trvala zhruba hodinu.

"Zažili jsme úžasnou a dlouho očekávanou plavbu lodí, která nás provezla po lipenském jezeře. Vyhlídkovou plavbu si naši klienti přáli k Vánocům. Přání bylo splněno díky projektu Ježíškovo vnoučata a paní poslankyni Pavle Pivoňka Vaňkové, která tuto plavbu našim klientům darovala. Děkujeme za zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat," poděkovala ředitelka Domova důchodců Renata Březinová.