Sbírka pomohla dětem z Boršova

16.04.2021

Dětem z azylového domova v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku pomohla pivoňková sbírka, kterou organizovala v minulých týdnech iniciativa Pivoňka.

Část sbírky, kterou tvořily věci pro domácnost jako jsou například hrníčky, talíře, skleničky, rychlovarné konvice či topinkovače našla v pátek odpoledne svého adresáta. Azylový domov v Boršově nad Vltavou.

"Máme radost, že můžeme pomáhat alespoň takto všem dětem, které pomoc potřebují, protože se na ně zrovna v životě neusmálo štěstí a od malička musejí bojovat s osudem. Naše iniciativa Pivoňka podporuje veškeré aktivity, které se týkají života dětí a rodin všeobecně," podotkla zakladatelka Pavla Pivoňka Vaňková, která iniciativě přinesla nejen jméno.

Podle ředitele boršového zařízení Miroslava Kouřila darované věci poputují do domácností dětí, které už opouštějí dětský domov a připravují se na samostatný život. "Když jsme sbírku vyhlásili, netušili jsme, jaký bude mít ohlas. Nečekali jsme v době lockdownu, že se nám budou hlásit stovky lidí z celých jižních Čech. Je to dobře, protože můžeme obdarovat více azylových nebo dětských domovů," konstatovala Pavla Pivoňka Vaňková.

V následujících dnech nebo týdnech poputují věci ze sbírky do dětského domova Žíchovec a do azylových domovů Husinec, Kostelec nad Vltavou a České Budějovice. "Rozhodli jsme se sbírku neukončovat a pokud budou lidé stále aktivní jako doposud, dostane se na děti i z dalších azylových domovů," dodala Pavla Pivoňka Vaňková.