Podle Vávry ženy do politiky patří a podpořil Pivoňka Vaňkovou (STAN)

20.09.2021

V životě každého z nás se objevují lidé zajímaví, inspirující nebo zcela výjimeční. Mezi ně patří bezesporu architekt, herec a spisovatel David Vávra. Tento spoluzakladatel divadla Sklep podpořil kandidaturu Pavly Pivoňky Vaňkové do Poslanecké sněmovny. Ta je na pátém místě kandidátky Pirátů a STAN v Jihočeském kraji.

"Ženy jako Ty vidí svět z jiného úhlu. Překvapivě jsou nakonec realističtější než muži. Neztrácejí zájem o zdokonalení. Věří v přirozený pozitivní chod světa. Proto by o jeho chodu měly více rozhodovat," řekl ke kandidatuře Pivoňky na poslankyni David Vávra. A vyjádřil přesvědčení, že se tato energická žena, matka tří dětí a zakladatelka iniciativy Pivoňka nakonec do Sněmovny dostane.

Podpora Pavlu Pivoňku Vaňkovou nesmírně potěšila. "Když potkáte takhle inspirativní osobnost, jakou je David Vávra, máte najednou chuť začít konečně realizovat věci, které jste odložili na potom, nebo na někdy. Je až neuvěřitelná ta nabíjející a všeobjímající pozitivní energie, kterou kolem sebe pan architekt, herec, spisovatel, malíř a básník v jedné osobě šíří," uvedla kandidátka při vernisáži retrospektivní výstavy díla Davida Vávry v prostorách Schwarzenberského špitálu v Lišově na Českobudějovicku, odkud Pivoňka Vaňková pochází a kde stále žije.

Iniciativa Pivoňka pomáhá rodinám

Sama se dlouhodobě věnuje podpoře rodin s dětmi. Založila úspěšnou iniciativu Pivoňka a společně s dalšími dobrovolníky pořádá materiální i potravinové sbírky například pro matky a děti z azylových nebo dětských domovů, snaží se dostat děti od počítačů, tabletů a mobilů do přírody, nejlépe k zdravému pohybu a učí je také chránit tradice a životní prostředí.

"Stát nedělá, co má. Chová se k rodinám, jako kdyby neexistovaly. Naprosto přehlíží jejich potřeby. Změnu potřebujeme velmi nutně. Není vůbec přijatelné nechat rodiny napospas a už vůbec není přijatelné vrhat automaticky do chudoby matky samoživitelky," zdůraznila Pavla Pivoňka Vaňková.

Změnu rodinám přinese výměna současné vlády za vládu s prioritami pro rodiny s dětmi, vzdělávání a výchovu. "Změnu ale také nejen rodinám přinese vyšší poměr zastoupení žen v politice. Dokážeme řešit věci komplexněji a jsme nakloněné rozumným kompromisům. A nejde jen o extrémy jako domácí násilí a sexuálně motivovaná trestná činnost, kterou většinová mužská reprezentace neřadí mezi naléhavé priority," věří ve volební úspěch Pavla Pivoňka Vaňková.