NOVINKY


 

Jak jsme na tom s rovností žen a mužů v české politice? Hrají politici alibistickou hru s veřejností, když říkají, že "se žen ptali, jestli nechtějí na kandidátku, a žádná nechtěla?" Co je možné udělat pro zlepšené této situace a jakou roli ve změně hrají samotné politické strany, neziskový sektor nebo veřejnost?

Úcta k tradici, k předkům a svému regionu. Dnes jsem se zúčastnila Den krojů v Poslanecké sněmovně. Velmi ráda jsem prezentovala oblast jihočeských Blat. Byl to zážitek.

Náklady na spotřebu elektrické energie pro svícení ve výši cca. 75 % procent uspoří už v letošním roce díky daru azylový dům pro rodiny s dětmi v Husinci na Prachaticku, který je největší svého druhu v Jihočeském kraji. Pocítí také snížení nákladů na údržbu světelné soustavy v řádech desítek tisíc korun během životnosti technologie.

Zapálená pro charitu. Dnes jsem v Lomnici nad Lužnicí pokřtila charitativní svíčky, kterých jsem se stala patronkou. Vyrobili je klienti zdejší sociálně terapeutické dílny Motýl, kterou zřizuje třeboňská Charita. Děkuji Simoně Bohaté, mimo jiné úspěšné spisovatelce, která s myšlenkou těchto svíček přišla. A přeji svíčkám, ať se dobře prodávají a...

Za poslední rok využilo slevu na pojistném celkem 123 644 zaměstnanců pracujících na částečný úvazek. Tato podpora pomáhá zpružnit český trh práce. Pro zaměstnance je částečný úvazek výhodnější než dříve hojně využívané DPČ. Zavedení slevy přispělo ke vzniku 22,6 tisíc úvazků.

Potřebují pěstouni a jejich děti doprovázející organizace nebo OSPOD? Proč ano? A jaké služby mohou čerpat? Na to vše dá jasnější odpověď kulatý stůl, který společně s Asociací Dítě a Rodina pořádám v úterý 30. ledna v Poslanecké sněmovně.

Start do nového života se rozhodla ulehčit Iniciativa Pivoňka jihočeské poslankyně Pavly Pivoňka Vaňkové mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy, osamostatňují se a začínají žít ve vlastním. Koncem loňského roku a začátkem toho letošního jim předala základní vybavení do domácnosti jako jsou například talíře, hrnky, skleničky nebo i hrnce. Právě...

Hnutí Starostové a nezávislí v Jihočeském kraji (STAN) a Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) podepíší 15. ledna memorandum o spolupráci. Do nadcházejících krajských a následně i komunálních voleb tak půjdou společně.

Na tom se shodli dnes odpoledne všichni tři ředitelé - Daniel Krištof z Úřadu práce, František Boháček z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a také Miroslav Štěpán z České pošty - když představovali procesy restrukturalizace. Výsledkem jsou jednodušší, přátelštější a také modernější úřady, lépe připravené pro komunikaci v 21. století....